با حضور اعضای کمیته عفاف و حجاب؛

برگزاری نشست کمیته عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی تبریز

نشست کمیته عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در سالن جلسات معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا تبریز، در این نشست که ۳۰ آذر در سالن جلسات معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار شد، وضعیت پوشش در دانشگاه و موضوع رفتار و پوشش حرفه‌ای دانشجویان و کارکنان مورد ارزیابی قرار گرفت.
دکتر خدادادی، مسئول اداره مشاوره دانشگاه، با بیان اینکه در محیط آکادمیک باید رفتار و فعالیت‌هایمان با سایر فضاهای جامعه متفاوت باشد، خاطر نشان کرد: برای پوشش حرفه‌ای باید چارچوبی متناسب با دستورات اسلام و قوانین کشور تدوین و تبیین کنیم.
وی با اشاره به تغییر پوشش دانشجویان پس از چندماه از ورود به دانشگاه، بیان داشت: اساتید الگوی دانشجویان هستند و اگر کارکرد آن‌ها مناسب باشد، دانشجویان نیز از آن‌ها تبعیت می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی یزدانی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز به ارائه‌ گزارشی از فعالیت‌های نهاد رهبری دانشگاه در حوزه عفاف و حجاب پرداخت و افزود: بسیاری از کارها اگر در فضای دانشجویی و توسط دانشجویان صورت بگیرد، نتیجه بهتری خواهد داد. در موزه عفاف و حجاب نیز کانون حورا ظرفیت مناسبی برای فعالیت است.
وی اشاره‌ای به سامانه ارزیابی اساتید کرد و بیان داشت: تا کنون ۸ هزار نفر از کارمندان در دوره‌های این سامانه شرکت کرده‌اند و از این نظر فرصت مناسبی برای فعالیت در بحث عفاف و حجاب وجود دارد.
یزدانی با انتقاد از عدم ورود مناسب به مسئله عفاف و حجاب در دانشگاه، تصریح کرد: ما باید به فکر اجرا و کار عملیاتی باشیم و صرف صحبت کردن کار را جلو نمی‌برد.

نداشتن متولی، اصلی ترین مشکل در حوزه عفاف و حجاب 
در ادامه این نشست دکترنظری، معاون امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، اصلی ترین مشکل در حوزه عفاف و حجاب را نداشتن متولی این حوزه دانست و تشریح کرد: در بیمارستان‌ها بهتر است که سرپرستار را مسئول وضعیت عفاف و حجاب کارکنان و دانشجویان کنیم.
 وی افزود: کمیته انظباطی نمی‌تواند به سراغ تک تک افرادی که قوانین را رعایت نمی‌کنند برود؛ بلکه کمیته انظباطی مانند دادگاه است و مواردی که گزارش داده شود را بررسی می‌کند.
گفتنی است در این نشست نماینده حراست دانشگاه، نماینده بسیج جامعه پزشکی، نماینده کمیته انظباطی، نماینده معاونت درمان و نماینده کانون‌های مذهبی نیز حضور داشتند و برای بهبود وضعیت عفاف و حجاب در دانشگاه نکاتی را بیان کردند.

کلمات کلیدی