تنظیم آیین نامه حمایت از دانش بنیان های حوزه سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تنظیم آیین نامه ای برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه سلامت خبر داد.

 

 

 
تنظیم آیین نامه حمایت از دانش بنیان های حوزه سلامتدکتر عین اللهی امروز در حاشیه دومین نشست معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور گفت: در این آیین نامه که هفته آینده نهایی می شود مشخص شده است که چه تسهیلات و امکاناتی برای دانش بنیانها اعطا شود.
 
وی افزود: با اجرایی شدن این آیین نامه تلاش می شود در حوزه بهداشت و درمان به ویژه در تولید مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی به جایی برسیم که نیازی به واردات نداشته باشیم. 
 
وی با اشاره به برنامه های وزارت بهداشت برای رونق تولید و رشد مراکز تحقیقاتی و بهره مندی از ظرفیتهای استادان و دانشجویان گفت: به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور توصیه شده است در زمینه دانش بنیان فعال ترعمل کنند و انجمنهای علمی و بخش خصوصی هم می توانند در این زمینه به کمک دولت بیایند.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشرفتهای این وزارتخانه در دانش و علم بشری را مورد اشاره قرار داد و توفیقات کشور در زمینه پیشگیری و درمان کرونا را نمونه بارزی از این موفقیتها دانست. 
 
وزیر بهداشت از نمایشگاه محصولات تجاری سازی شده شرکت های فناور و دانش بنیان دانشگاه های کلان منطقه شمال‌غرب در حاشیه این گردهمایی بازدید کرد.
 
گردهمایی معاونان تحقیقات و فناوری دانشگاهای علوم پزشکی کشور از دیروز در تبریز آغاز شده است.
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *