یادواره شهدای روحانیت در تبریز

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در یادواره شهدای روحانیت در تبریز بر نقش روحانیان در موفقیت رزمندگان دفاع مقدس تاکید کرد.

یادواره شهدای روحانیت در تبریزبه گزارش طبیب از  خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در این مراسم که امروز در حوزه علمیه حضرت ولیعصر (عج) تبریز برگزار شد، خاطرنشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی میدانهای نبرد به برکت همین روحانیون اوج عبادت و عبودیت بود و شبهای جبهه ها صدای توسل و گریه از سنگر ها می آمد که همه اینها باعث موفقیت رزمندگان در عملیاتها بود .
 وی با تاکید اینکه نقش روحانیت در دفاع مقدس به خوبی تبیین نشده و به این قشر از جامعه جفا شده است، افزود: کسانیکه در میدانهای نبرد حضور داشتند انس انها با قرآن و معارف در اوج بود به همین واسطه توانستند در مقابل دشمنان بایستند .
امام جمعه تبریز با بیان اینکه روحانیت نه تنها در دوران دفاع مقدس بلکه در همه جا و همه صحنه ها پیشقدم بوده است، اظهار داشت : اینک که تبلیغات وسیعی علیه روحانیت معظم از سوی دشمنان در حال شکل گرفتن است باید در مقابل آنها ایستادگی کرد.
وی ادامه داد: استان ما ۱۴۱ شهید روحانی تقدیم کرده است و در کنار اینها  ۴۶۴ ایثارگر روحانی و ۴۱ پدر شهید روحانی هم داریم .
 
 حجت الاسلام سید هاشم الحیدری از فرماندهان مقاومت اسلامی عراق و دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله نیز گفت: حضرت امام راحل وقتی شروع به انقلاب کردند تنها بود و باید فریاد می زد که این فریادها به یک نهضت و در نهایت به جبهه مقاومت بزرگ تبدیل شد .
 وی افزود: با وجود انقلاب اسلامی نسیم بازگشت به هویت اسلامی، جهان اسلام را درنوردید و انقلاب اسلامی ایران الگو و سرمشقی برای دیگر کشورهای اسلامی و ترغیب مسلمانان به بازگشت به هویت دینی و اسلامی شد.
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *