سیل فارس ۵ کشته و ۸ هزار آسیب دیده داشت

۲ هزار خانوار درگیر سیل

سیل در استان ۵ کشته و بالغ بر هشت هزار آسیب دیده داشت.

'گزارش طبیب بنقل از معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس از امداد رسانی هوایی به مردم سیل زده بخش اشکنان لامرد و بیرم لارستان خبر داد و گفت: سیل در استان ۵ کشته و بالغ بر هشت هزار آسیب دیده داشت. 

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محمد مهدی خوبیار اظهار کرد: از ابتدای بارندگی‌های هشتم دی ماه تاکنون ۲۴ شهرستان فارس درگیر سیل، آبگرفتگی و برف و کولاک بوده است‌

وی با بیان اینکه در سامانه بارشی در این مدت به دو هزار و ۳۵۱ نفر خانوار استان فارسی درگیر سیلاب اخیر شده اند، افزود: در پی وقوع بارش‌ها و نزولات جوی سامانه اخیر هشت هزار و ۱۶۸ نفر در فارس آسیب دیده اند که از این تعداد ۵ نفر فوت شده اند.

خوبیار از امداد رسانی این جمعیت به هشت هزار و ۱۸۶ نفر از آسیب دیدگان سیل اخیر خبر داد و بیان کرد: در این مدت ۲۲ نفر اسکان اضطراری داده شده و ۱۸۳ تیم عملیاتی با ۷۰۰ نفر نیروی تازه نفس امداد و نجات کار امداد رسانی به حادثه دیدگان را انجام داده اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس همچنین از اعزام ۱۴۲ خودروی عملیاتی و ۱۰۲ خودروی امدادی به مناطق سیل زده استان خبر داد و اضافه کرد: ۳۵۱ واحد مسکونی در طی این بارش‌ها آسیب دیده اند که همه این واحد‌ها توسط عوامل امدادی تخلیه آب شده اند.

خوبیار گفت: هم اکنون کار امدادرسانی به روستا‌های محصور شده با سیل در بخش اشکنان لامرد و بیرم لارستان با بالگرد در حال انجام است.

وی گفت: اقلام امدادی نیز بین سیل زدگان توزیع شد که شامل ۲۲ مورد چادر، ۲۲۵ تخته پتو، ۶۵ تخته موکت، ۶۰۴ کنسرو و همچین دیگر مواد غذایی است.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *