به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، صورت گرفت؛

غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با استناد به سخنی از شهید محمد جهان آراء مبنی بر اینکه «بچه ها! اگر شهر سقوط کرد آن را دوباره فتح خواهیم کرد؛ مواظب باشید که ایمانتان سقوط نکند.»، گفت: رمز پیروزی در جنگ و شکست دشمن، ایمان رزمندگان بود و بایستی در همه احوال مراقب ایمان خویش باشیم که ضامن سعادت دنیوی و اخروی است.

 
عکس تبریز

به گزارش طبیب از مفدا تبریز، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه با حضور مسئولان دانشگاه و شرکت دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز به مناسبت سالگرد آزادسازی خرمشهر در روز سه شنبه، سوم خرداد ماه ۱۴۰۱، برگزار شد. 

این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط حمید راستی، دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه، آغاز شد. در ادامه این مراسم معنوی، حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، به سخنرانی پرداخت. 

رمز پیروزی در جنگ و شکست دشمن، ایمان رزمندگان بود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ابتدای سخنانش با قرائت آیات ۶۴ تا ۶۶ سوره مبارکه انفال، اظهار کرد: بر اساس این آیات، تنها خداوند برای حضرت رسول اکرم(ص) و مومنان، کفایت می کند. 

حجت الاسلام دکتر یوسف خیری با اشاره به اینکه تعداد قلیل مومنان بر انبوه کافران غلبه می یابند و این وعده خداوند به بندگان مومن خویش است، ادامه داد: بر اساس مشیت الهی چنانچه مسلمانان بر باور و ایمان خویش استوار باشند و ضعفی به دل راه ندهند، بیست نفر از مومنان بر دویست نفر غالب خواهند شد و اگر صد نفر باشند بر هزار نفر از کافران غلبه خواهند کرد.

 

وی با بیان اینکه خداوند، مومنان را به صبر و پایداری فراخوانده است، افزود: خداوند با صابران است و چنانچه مسلمانان صبر و پایداری پیشه کنند و مومن به آموزه های وحیانی باشند به اذن خدا بر کافران و مستکبران غالب خواهند شد.   

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت سوم خرداد، سالگرد آزادسازی خرمشهر، به نقش بی بدیل محمد جهان آراء در دفاع از خرمشهر اشاره کرد و یاد او را گرامی داشت. 

حجت الاسلام دکتر یوسف خیری با اشره به اینکه دشمن بعثی از شهامت، دلاوری و مقاومت  محمد  جهان آراء و یارانش درمانده شده بود، اظهار کرد: فرماندهان عراقی در پاسخ به سوال صدام که چرا نمی توانید وارد شهر خرمشهر شوید، گفته بودند جوان ۲۷ ساله ای به نام جهان آرا مانع از این کار می شود. جوانی که با همرزمانش و با مقدار بسیار کمی سلاح توانستند جلوی ۴۰۰ تانک و چند لشکر رو بگیرند.

وی با استناد به سخنی از شهید محمد جهان آراء مبنی بر اینکه «بچه ها! اگر شهر سقوط کرد آن را دوباره فتح خواهیم کرد؛ مواظب باشید که ایمانتان سقوط نکند.»، گفت: رمز پیروزی در جنگ و شکست دشمن، ایمان رزمندگان بود و بایستی در همه احوال مراقب ایمان خویش باشیم که ضامن سعادت دنیوی و اخروی است. 

.

بر اساس این گزارش، در بخش پایانی این مراسم، حاضران باقرائت فاتحه، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه به مقام شامخ این شهداء ادای احترام کردند و با آرمان های شهداء و امام شهیدان، تجدید میثاق کردند. 

گفتنی است در مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام دانشگاه، دکتر بهمن نقی پور، رئیس دانشگاه، حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاونان و مدیران بخش های مختلف دانشگاه، دانشجویان و کارکنان حضور داشتند.   

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *