در دومین روز از هفته سلامت انجام شد

نواختن زنگ سلامت توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز

بمناسبت فرارسیدن هفته سلامت، زنگ سلامت توسط نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز و همچنین فرماندار تبریز، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیرکل آموزش و پرورش استان نواخته شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز ضمن حضور در آموزشگاه ابتدایی دخترانه حضرت معصومه(س) تبریز گفت: معلمان باید به مسائل تربیتی دانش‌‌آموزان هم حساس باشند و هم اهمیت بیشتری بدهند

حجت‌الاسلام آل هاشم اظهار کرد: مدارس ابتدایی اهمیت بالایی دارند چراکه آینده‌سازان مملکت در این مدارس تحصیل می‌کنند.
وی ادامه داد: معلمان نقش بیشتری در این عرصه دارند و تمامی افراد جامعه و حتی مسئولین حتما معلمان ابتدایی خود را به یاد دارند لذا هرچه دوران ابتدایی‌ بهتر باشد، پایه‌‌ی دانش‌‌آموزان قویتر خواهد بود.
وی افزود: برخی از معلمان ابتدایی به دانش آموزان ارفاق می‌کنند اما این امر در واقع پایه‌ی دانش آموزان را ضعیف می‌کند و اگر سخت گیری در دوره اول انجام شود، در بقیه‌ی مقاطع قوی‌تر خواهند بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: ارزش و مقام معلم بسیار والا است و قدر و ارزش معلمان را قرآن، پیامبران و امامان مطرح کرده‌اند؛ 
وی یادآور شد: معلمان وظیفه دارند در رابطه با مسائل تربیتی دانش آموزان حساس باشند چراکه بحث مسائل تربیتی کمتر از تعلیم نیست همچنین باید ارتباط تنگاتنگی با والدین داشته باشند و مشکلات دانش آموز را به پدر و مادر و مخصوصا مادران آنها اطلاع دهند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم ضمن  تقدیر از حضور دکتر آل هاشم و سایر مسوولین استانی در این آیین، گفت: آموزش راهکارها و اقدامات لازم برای ارتقاء سلامتی از مهمترین اهداف هفته‌ی سلامت است. 

وی اظهار کرد:  ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت ماه، هفته‌ی سلامت نامگذاری شده است تا یادآور لزوم اهمیت انسان به سلامت خود باشد.
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز این هفته برنامه‌های نمادینی برای یادآوری موضوع سلامت دارد که از جمله می‌توان به زنگ سلامت مدارس، همایش سلامت، مراسمات پیاده روی و ورزشی، برنامه‌های تغذیه سالم، نمایشگاه و جشنواره‌های دیگر اشاره کرد.
نقی پور یادآور شد: هفته‌ی سلامت به ما یادآوری می‌کند تا به تغذیه و ورزش اهمیت دهیم و رعایت مسائل بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا را در نظر داشته باشیم.
وی در پایان اضافه کرد: امیدواریم تمامی مردم استان با دانشگاه علوم پزشکی تبریز همکاری کنند تا بتوانیم با کمک یکدیگر سلامت خود و جامعه را ارتقاء دهیم.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *