شورای عالی سرمایه گذاری با هدف تلاش برای رفع موانع سرمایه‌گذاری در آذربایجان شرقی

تشکیل شورای عالی سرمایه‌گذاری آذربایجان شرقی

باید با تشکیل شورای عالی سرمایه گذاری استان راهکارهای اساسی و عملی برای رفع موانع سرمایه‌گذاری پیش‌بینی و عملیاتی شود.

به گزارش طبیب به نقل از صدا و سیما مرکز آذربایجان شرقی،  استاندار آذربایجان شرقی در  نشست ستاد  سرمایه گذاری استان  گفت: در راستای جذب سرمایه‌گذاری، چند پنجره واحد در استان فعال هستند که اثربخشی لازم و کافی را ندارند و باید با  تشکیل  شورای عالی سرمایه گذاری استان  راهکارهای اساسی و عملی برای رفع موانع سرمایه‌گذاری پیش‌بینی و عملیاتی شود.

 

 

 


عابدین خرّم با تاکید براینکه  مدیران دستگاه‌های استانی باید با ریسک‌پذیر باشند افزود: هیچ کاری برای مدیریت ارشد استان  مهم‌تر و بااولویت‌تر از ایجاد محیط مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری نیست.
وی بهره‌وری و رشد اقتصادی پایین استان را نتیجه مشکلات حوزه سرمایه‌گذاری دانست و گفت: هیچ مدیری برای انجام وظایف محوله خود قابل پیگرد نیست؛ مدیران باید برنامه‌های خود را که افق توسعه استان را نشان می‌دهد آماده کنند و موانع را نیز اعلام کنند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد:تأکید رئیس جمهور بر این است که مهم‌ترین اولویت استانداران بعد از ایجاد امنیت، بحث سرمایه‌گذاری باشد و  در این زمینه، اختیارات لازم به استانداران تفویض شده و نتیجه آن رشد اقتصادی، رفع بیکاری، افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه شهر تبریز، عامل اصلی توسعه در استان است، افزود: متاسفانه بحث سرمایه‌گذاری در این شهر در سال‌های گذشته مورد توجه قرار نگرفته و برای جبران این عقب‌ماندگی از شهرداری تبریز خواسته‌ایم تا برنامه‌های توسعه و سرمایه‌گذاری را اعلام کند.
خرّم با تاکید بر ایجاد کمیته‌های تخصصی ذیل ستاد سرمایه‌گذاری، گفت: باید کمیته ویژه‌ای برای توسعه شهرهای بزرگ استان که ظرفیت‌های مناسبی برای رشد اقتصادی دارند، تشکیل شود.
وی با اشاره به ضرورت برقراری دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه، افزود: در دولت سیزدهم، مسئولیت مستقیم جذب سرمایه‌گذاران خارجی با سفراست و از این رو با سفیران ایران در کشورهای همسایه، ارتباط‌های مستمری برقرار کرده‌ایم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: هدف‌گذاری  برای سرمایه‌گذاری در استان با توجه به طرح آمایش، ارائه پیشنهاد اصلاح قوانین، مقررات و ضوابط مرتبط با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، انجام هماهنگی و پشتیبانی لازم در امور مربوط به اخذ مجوزهای سرمایه‌گذاری، پیگیری رفع مشکلات و موانع مربوط به سرمایه‌گذاری‌های در حال انجام، شناسایی و گردآوری فرصت‌های سرمایه‌گذاری است.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *