رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨ ساعت:٠٧:١٣ شماره خبر:٥٥٦٢٢٩
     

بروجردی: انگلیس به جایی رسیده که کار دزدان دریایی را انجام می‌دهد! / اقدام دولت بریتانیا بدون پاسخ نخواهد ماند


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: جای تاسف است که کار دزدان دریایی را امروز دولتی به نام انگلیس انجام می‌دهد.

علاالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اقدام اخیر دولت انگلیس مبنی بر توقیف یک فروند نفت کش ایرانی در آب‌های سرزمینی جبل الطارق اظهار داشت: انگلیس برخلاف مقررات بین المللی اقدام انجام داده و از آمریکا فرمانبرداری کرده است.
وی با بیان اینکه قطعا اقدام انگلیسی ها، بدون پاسخ نخواهد بود، به احضار سفیر انگلیس از سوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در جهت اقدامات دیپلماتیکی در این زمینه اشاره کرد.
بروجردی تصریح کرد: دنیا تاکنون با پدیده شوم دزدان دریایی مواجه بود که جمهوری اسلامی و مشخصا نیروی دریایی ارتش در آب‌های فراسرزمینی نقش مهمی در حفظ نفت کش‌ها ایفا می‌کرد و بسیاری از کشور‌ها به صورت رسمی از جمهوری اسلامی قدردانی و تشکر کردند. حال جای تاسف است که کار دزدان دریایی را امروز دولتی به نام انگلیس انجام می‌دهد.
عضو کمیسیون امنیت ملی اقدام انگلیس را یک راهزنی دریایی عنوان کرد و گفت: دولت بریتانیا باید مسئولیت عواقب نابخردانه خود را بپذیرد. اضافه بر اینکه این کار برای این کشور به لحاظ حیثیتی بسیار منفی است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: بنده به عنوان یکی از نمایندگان ملت بزرگ ایران این اقدام را به شدت محکوم می‌کنم و امیدوارم هر چه سریعتر انگلیس به خطای خود پایان دهد.
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج