رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨ ساعت:٠٧:١٥ شماره خبر:٥٥٦٢٣١
     

سوال نمایندگان مجلس از وزیر کشور درباره احضار‌های مکرر دانشجویان و فعالان رسانه‌ای به پلیس فتا


۱۱ نماینده مجلس با طرح سوالی از وزیر کشور علت احضار‌های مکرر و بدون دلیل دانشجویان و فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی در سال برگزاری انتخابات توسط پلیس را جویا شدند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی به همراه ۱۰ نماینده دیگر در اجرای ماده ۲۰۷ آیین‌نامه داخلی مجلس در سوالی از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور علت احضار‌های مکرر و بدون دلیل دانشجویان و فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی در سال برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط پلیس فتا را جویا شدند.

این نمایندگان در شرح سوال خود که به هیات رئیسه مجلس تقدیم شده است تصریح کردند:

با توجه به مراجعات مکرر و گزارش‌های واصله طی ماه‌های اخیر، در آستانه سال برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، پلیس فتا در مورد تعداد قابل توجهی از دانشجویان و فعالان رسانه‌ای به ویژه در فضای مجازی بدون دلایل و مستندات کافی و محکمه‌پسند اقدام به احضار افراد یادشده و توقیف وسایل الکترونیکی شامل تلفن همراه، لپ‌تاپ و رایانه آن‌ها کرده و باعث هتک حیثیت این افراد در محل کار و زندگی‌شان شده است.

با عنایت به حقوق قانونی شهروندی آحاد جامعه به ویژه دانشجویان و فعالان در عرصه رسانه و تاکیدات مقام معظم رهبری برای زمینه‌سازی حضور موثر این افراد در فضای مجازی با رعایت چارچوب‌های قانونی و اخلاقی، علت این برخورد توسط پلیس فتا با این افراد چیست و چه تمهیداتی برای جلوگیری از این اقدامات مدنظر دارید؟

سوال ۱۱ نماینده مجلس از وزیر کشور درباره احضار‌های مکرر دانشجویان و فعالان رسانه‌ای به پلیس فتا

سلیمی و ۱۰ نماینده دیگر از هیات رئیسه مجلس خواسته‌اند سوال فوق بررسی شده و نتیجه به نمایندگان اعلام شود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج