رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:دوشنبه ٧ مرداد ١٣٩٨ ساعت:١١:٤١ شماره خبر:٥٥٧١٦٣
     
در نشست خبری مطرح شد

موسوی: نامه ظریف به رهبری شکوائیه‌ای درباره گاندو بود


سخنگوی وزارت خارجه در خصوص برگزاری کمسیون مشترک برجام که روز گذشته در وین با حضور کشور‌های ۱+۴ برگزار شد، گفت: در این نشست موضوع توقیف غیر قانونی کشتی ایرانی توسط انگلیس‌ها و در جبل الطارق مطرح شد.

سید عباس موسوی سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی رسانه‌ای وزارتخارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه در خصوص برگزاری کمسیون مشترک برجام که روز گذشته در وین با حضور کشور‌های ۱+۴ برگزار شد، گفت: در این نشست موضوع توقیف غیر قانونی کشتی ایرانی توسط انگلیس‌ها و در جبل الطارق مطرح شد.
وی با روبه جلو ارزیابی کردن نشست دیروز گفت: بحث اینستکس نیز جز موضوعات مطرح شده در این نشست بود
موسوی تاکید کرد اگر این رفت و امد‌ها به نتیجه نرسد جمهوری اسلامی راضی نخواهد شد و اگر تا فرصت باقی مانده اتفاقی رخ ندهد ایران گام ۳ را برخواهد داشت.
سخنگوی وزارتخارجه یکی از تصمیمات مهم این نشست را احتمال برگزاری دور بعدی این نشست با در سطح وزرای ۱+۴ عنوان کرد.

موسوی در خصوص نامه وزیر امور خارجه به مقام معظم رهبری در خصوص سریال گاندو واینکه با این شرایط ادامه خدمت را شرعی نمیدانم گفت: بله اصل نامه را تایید می کنم، چنین نامه‌ای از سوی ظریف به رهبری نوشته شده است. چون صدا و سیما از نهاد‌های زیر نظر رهبری است وزیر ترجیح داد به جای جنجال آفرینی رسانه‌ای شکوائیه خود را مستقیم به رهبری ببرد.
وی افزود: در این سریال تلاش می‌شد از وزیر خارجه چهره‌ای منفعل، واداده و بی عمل به تصویر کشیده شود و وزیر هم خطاب به رهبری عنوان کرد:اگر جمهوری اسلامی چنین وزیری دارد که در این سریال‌تر سیم شده به لحاظ شرعی ادامه همکاری او درست نیست.
سخنگوی وزارتخارجه در ادامه گفت: رهبری هم فرمودند، مطلقا راضی نیستم که به ایشان و مجموعه وزارتخارجه اهانتی صورت بگیرد که البته امیدوارم گوش شنوایی وجود داشته باشد.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج