رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:شنبه ٢ آذر ١٣٩٨ ساعت:٠٧:٥٩ شماره خبر:٥٦٠٦٤٨
     

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه برگزار شد


چهارمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه و دبیر و اعضای این شورا در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه در این جلسه، موضوع نمازخانه در مراکز جدیدالحداث دانشگاه مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت، گفت: در ساختمان های جدید معاونت درمان و معاونت بهداشت، نمازخانه های مناسب فراهم شده است و در مرکز مطالعات و آموزش پزشکی دانشگاه (EDC) نمازخانه جدیدی در ابعاد بیشتر در اختیار نمازگزاران قرار گرفته است. 

حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، نمازخانه بیمارستان الزهراء را از دیگر موضوعاتی معرفی کرد که در جلسه ستاد اقامه نماز مطرح شد و ادامه داد: مقرر گردید نمازخانه ای جدید در این بیمارستان در ابعادی بزرگتر و نیز مناسب از منظر موقعیت مکانی با تعامل و همکاری ریاست دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در نظر گرفته شود. 

وی با بیان اینکه اعضا در این جلسه بر مناسب بودن مکان نمازخانه های دانشگاه از بعد مساحتی و محل استقرار آنها تاکید کردند، افزود: تجلیل از نمازگزاران فعال به نحو شایسته و مقتضی از دیگر تصمیمات این جلسه بود. 

دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه با توجه به تاکیدات رئیس دانشگاه جهت برگزار ی پرشکوه نماز جماعت در مسجد دانشگاه، کما فی السابق نماز جماعت در دانشکده های پزشکی و داروسازی برگزار نمی شود، ادامه داد: در جلسه حاضر با توجه به نظر اعضا مقرر گردید مکان مناسبی برای اقامه نماز جماعت به صورت فردی در این دو دانشکده با لحاظ تفکیک محل برادران و خواهران انتخاب گردد تا دانشجویان، کارکنان و اساتید در صورت از دست دادن فیض اقامه نماز جماعت دانشگاه، در این مکان ها نماز خود را به جای آورند. 

حجت الاسلام دکتر یوسف خیری با بیان اینکه اعضا بر ایجاد شرایط مناسب برای تسهیل در اقامه نماز تاکید داشتند، گفت: این موضوع در مورد بانوان و وضوی آنها و نزدیکی وضوخانه با محل اقامه نماز جماعت حائز اهمیت است. 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه سخنانش از برگزاری همایش امامان جماعت دانشگاه های استان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: این همایش به صورت سالانه برگزار می شود و هدف از آن ارتقای اطلاعات روز امامان جماعت، تذکرات اخلاقی و صنفی و اطلاع یابی از شبهات جدید مراکز علمی است. 

گفتنی است در چهارمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه، دکتر علی اکبر طاهر اقدم، قائم مقام دانشگاه، حجت الاسلام دکتر حسین نوبری، مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه، اسدپور، مدیر کل حراست دانشگاه، یوسف بشیری، مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر سیدیعقوب فتح اللهی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر سیدفاضل حسینی، مدیر گزینش دانشگاه و دکتر سیدجمال حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز حضور داشتند. 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج