رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨ ساعت:٠٧:٣٣ شماره خبر:٥٦١١٤١
     

آغاز هفته فرهنگی دانشگاه با افتتاحیه ای جذاب و استقبال پرشور دانشجویان


با برگزاری مراسم افتتاحیه، چهارمین هفته فرهنگی کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با شعار «مسئولیت اجتماعی-سرمایه اجتماعی» آغاز شد تا کانون های فرهنگی دانشگاه با ارائه برنامه های مختلف، متنوع و جذاب در حوزه های گوناگون، توانمندی های فرهنگی دانشگاه را در معرض دید همگان قرار خواهند داد.

مراسم افتتاحیه چهارمین هفته فرهنگی دانشگاه با حضور دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حجت الاسلام دکتر یوسف خیری،  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه،  دکتر علی اکبر طاهر اقدم، قائم مقام دانشگاه، حجت الاسلام حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، محمود فیضی، مدیر امور فرهنگی دانشگاه، دکتر حسین خسروشاهی، مدیر امور دانشجویی دانشگاه، دکتر بهرام جمالی، مدیر تربیت بدنی دانشگاه دکتر علی اصغر مغانی، دبیر شورای انضباطی دانشگاه با استقبال دانشجویان در سالن شهید شایان مهر برگزار شد. 

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط سید محمدرضا حسینی، فعال فرهنگی و قرآنی دانشگاه، و پخش سرود ملی آغاز شد. اجرای این برنامه را دکتر فرشاد برزگر، فارغ التحصیل دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و صاحب رتبه دوم جشنواره سیمرغ امسال در رشته مجری گری، بر عهده داشت. 

در ابتدای افتتاحیه، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با خوشامدگویی به حضار، از برگزاری چهارمین هفته فرهنگی دانشگاه ابراز خوشحالی کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز قدمتی به اندازه هفتاد سال دارد و در این مدت در عرصه های گوناگونی از جمله فرهنگی پیشتاز است. 

دکتر مهدی نظری با اشاره به نقش بی بدیل دانشگاه علوم پزشکی تبریز در انقلاب اسلامی و انقلاب فرهنگی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز، امروز هم در تمامی عرصه ها حضوری موثر و تاثیرگذار است. 

وی با اشاره به کسب رتبه دوم بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت و مقام دوم دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ و انتخاب به عنوان دستگاه برتر اوقات فراغت استان، افزود: همه این موفقیت ها نتیجه تلاش های صادقانه دانشجویان دانشگاه است و به وجود همه شما دانشجویان افتخار می کنم. 

ارائه گزارش هفته فرهنگی توسط دکتر حسن امینی، دبیر این هفته از بخش های دیگر این مراسم بود. وی با اشاره به سوابق درخشان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: هفته فرهنگی کانون های  دانشگاه های وزارت بهداشت برای اولین در چهار سال پیش از دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز شد. 

وی با اشاره به شعار امسال هفته فرهنگی با عنوان «مسئولیت اجتماعی-سرمایه اجتماعی»، ادامه داد: چنانچه مسئولیت های اجتماعی خود را خود را به صورت صحیح انجام دهیم، سرمایه اجتماعی افزایش می یابد. 

دکتر حسن امینی با اشاره به برگزاری حدود ۳۰ برنامه در هفته فرهنگی دانشگاه توسط کانون های فرهنگی دانشجویی، افزود: این برنامه ها در محورهای «محیط زیست، اقتصاد دانش بنیان، ایثار و از خود گذشتگی و سبک زندگی دانشجویی» است. 

سخنرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دیگر بخش های مراسم افتتاحیه چهارمین هفته فرهنگی دانشگاه بود. دکتر محمدحسین صومی با اشاره به اینکه امروز فضای پویا و بانشاطی در دانشگاه حاکم است، گفت: امروز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز شاهد برگزاری افتتاحیه هفته فرهنگی هستیم و از دیگر سو به صورت همزمان برنامه سیاسی، پرستاری و مراقبت از بیماران در حال برگزاری در دانشگاه است و این نشان می دهد که چند صدایی در دانشگاه حاکم است. 

وی با بیان اینکه بایستی در کنار تفاوت ها، به یکدیگر احترام بگذاریم، ادامه داد: در محیط دانشگاه از جوانان دانشجو انرژی می گیرم و این دانشجویان موهبتی برای ما هستند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تحمل سختی ها را زمانی معنادار دانست که هدفی متعالی مورد نظر باشد، افزود: از هر حرکت و اقدامی که بر پویایی دانشگاه بیفزاید حمایت می کنم. 

دکتر محمد حسین صومی، افراد دغدغه مند و خواهان تحول در جامعه را انسان های ارزشمند معرفی کرد. وی در ادامه سخنانش با اشاره به رشد جایگاه علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ادامه داد: امروز دانشگاه علوم پزشکی تبریز در رتبه زیر ۶۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه بر سر اصول دانشگاهی ایستاده ایم و کوتاه نخواهیم آمد، افزود: شما دانشجویان دوستان خوب من هستید و سعادت شما همچون سعادت فرزاندانم برایم اهمیت دارد. 

دکتر محمدحسین صومی در بخش پایانی سخنانش از انتخاب دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان دانشگاه اول در تحقق برنامه ها با آمار نزدیک به ۹۵درصد از سوی سازمان برنامه و بودجه خبر داد.  

در ادامه این مراسم حجت الاسلام دکتر یوسف خیری،  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، با تبریک هفته فرهنگی به دانشجویان و هفته بسیج، از بانیان شکل گیری هفته فرهنگی دانشگاه قدردانی نمود. وی در سخنانی کوتاه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر امید در گام دوم انقلاب تاکید کرد و گفت: از همه کسانی که امید در دانشگاه را ایجاد می کنند سپاسگزارم. 

تقدیر از دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و محمود فیضی، مدیر امور فرهنگی دانشگاه، توسط کانون های فرهنگی دانشگاه از بخش های جذاب افتتاحیه امروز بود. 

اجرای استندآپ کمدی مش اسماعیل توسط علی رضا رنجی پور، هنرمند تبریزی، از دیگر بخش های برنامه بود که موجی از نشاط و شادابی را در میان شرکت کنندگان به وجود آورد. 

اجرای موسیقی ایرانی توسط شمال کریمی، ناصر طاهرآبادی، سیروان بغدادی و متین احمدی از بخش های خاطره انگیز افتتاحیه مراسم افتتاحیه چهارمین هفته فرهنگی کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود. 

همچنین اجرای تئاتر طنز توسط علی فریادی، یاشار کبیری، حامد مازندرانی و عرفان فتاحی از دیگر بخش های مراسم امروز بود. 

پایان بخش برنامه، مراسم قرعه کشی بسته فرهنگی و سفر زیارتی مشهد مقدس اهدایی دفتر نمایندگی نهاد رهبری و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه بین شرکت کنندگان در آیین افتتاحیه چهارمین هفته فرهنگی دانشگاه بود که با اجرای زیبای دکتر فرشاد برزگر، دانشجوی سابق دانشگاه برگزار شد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج