رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:پنج شنبه ٩ خرداد ١٣٩٨ ساعت:٠٩:٥١ شماره خبر:٥٥٤٣٠٠
     

پشت پرده عقب نشینی ترامپ از مواضعش در مقابل ایران


ترامپ پس از دو هفته جنگ روانی و تبلیغاتی مبنی بر احتمال جنگ با ایران از مواضع خود عقب نشینی کرد.

ترامپ در هفته های اخیر با جنگ روانی و رسانه ای سعی کرد فشار ها را بر ایران بیشتر کند تا بتواند به اهداف شوم خو دست یابد اما دلایل و علل مختلف باعث شد در نقشه خود و اهدافش ناکام بماند. ترامپ با سیاست تحمیلی تحریم به جنگ اقتصادی با ایران همچون گذشتگان خود در کاخ سفید روی آورد، در همان ابتدای روی کار آمدن برگه توافق با ایران در برجام را پاره کرد و از مذاکره مجدد سخن گفت. در طول این مدت نیز با فشار اقتصادی و حربه تحریم سعی کرد ایران را پای میز مذاکره بنشاند ، در مرحله بعدی نقشه خود عمال آمریکا در داخل ایران نیز موتور رسانه ای خود را روشن کردند و بر طبل مذاکره مجدد کوبیدند تا زمینه سازی یک مذاکره و توافق جدید را پدید آورند. جریان لیبرالی که همه هدفش تنها مذاکره و سر سپردگی به غربی ها است و تلاش دارد اهداف آمریکایی ها را دنبال کند.

وعده ضد انقلاب به ترامپ درباره ایران

ضد انقلاب داخلی و اپوزوسیون خارجی این وعده رابه ترامپ داده بودند که با تحریم های جدی می تواند نظام مقدس جمهوری اسلامی را به فروپاشی نزدیک کند و فقط سردمداران کاخ سفید باید فشار را بیشتر کنند تا به اهدافشان برسند.

ایران و آمریکا

آمریکایی ها در این نقشه هم تحریم ها و فشار اقتصادی را هر روز بیشتر کردند تا بتوانند در داخل ایران اغتشاشاتی به وجود آورند و هم اخیرا با جنگ روانی و رسانه ای موضوع جنگ نظامی با ایران را مطرح کردند.

اما در این میان مقاومت جانانه مردم متدین ایران اسلامی و رهبری های داهیانه امام خامنه ای نقشه های آمریکا را به بمب بست و شکست رساند.

هر چند عده ای از احتمالات جنگ ایران و آمریکا سخن گفتند و با آب و تاب بسیار از ناو هواپیمابر لینکن سخن می گفتند اما این ناو نه تنها تهدیدی برای ایران به حساب نمی آمد که حالا در میانه خلیج عدن و اقیانوس هند سرگردان و باعث شرمساری آمریکایی ها نیز شده اند.

دو اقدام ایران در مقابل آمریکا

مقاومت ملی و پاسخ مقتدرانه به آمریکا از سوی ایران باعث شد ترامپ و دار و دسته جنگ طلبش از مواضع خود کوتاه بیایند، هر چند در این میان مشخص شد کشورهایی همچون عربستان و امارات و حتی سازمان منافقین سعی داشتند که ایران و آمریکا را به جنگ بکشانند اما از طریق حقوق بگیران خود مانند پمپئو و جان بولتون نیز نتوانستند اهدافشان را عملی نمایند.

رهبر معظم انقلاب اخیرا آب پاکی را روی دست آنهایی که به دنبال ترس از جنگ بودند ریخت و فرمودند: "گزینه‌ی قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه‌ی زمینه‌ها است، چراکه مذاکره با دولت کنونی آمریکا سمّ مضاعف است، البته جنگی نخواهد شد بلکه برخورد، برخورد اراده‌ها است و در این زمینه، اراده‌ی ملت ایران و نظام اسلامی قوی‌تر از دشمن است و به فضل الهی این بار هم پیروز خواهیم شد."

ترامپ در وضعیت اضطراری

از سوی دیگر ترامپ انتخابات 2020 را پیش رو دارد و در مقابل او جو بایدن حضور دارد که ادعای مذاکره و توافق با ایران را در چنته خود دارد، ترامپ شکستی چند جانبه را پیش روی خود می بیند زیرا نه تحریم ها باعث قحطی در ایران شده و نه تهدید جنگ نظامی اش ثمری داده و این موضوع یعنی تنها راه چاره اش مذاکره با ایران شده و در این راه التماس می کند اما مسئولان کشور به ویژه دستگاه سیاست خارجی باید در این موقعیت مواضع مقتدرانه در مقابل آمریکا اتخاذ کنند زیرا هر نوع کوتاه آمدن و نشستن پای میز مذاکره یعنی شکست.

انتخابات آمریکا

ترامپ بیش از این نیز عقب نشینی خواهد کرد زیرا به تعبیر رهبر معظم انقلاب جنگ ما جنگ اراده ها است و انشالله پیروز می شویم.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج