رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨ ساعت:١٠:٤١ شماره خبر:٥٥٨١١٥
     
اظهارات جدید احمدی نژاد: نفس مذاکره با ترامپ را تایید کردم

چند روز بعد از تبریک تولد برای خواننده همجنس باز آمریکایی/ کار احمدی نژاد به زیرسوال بردن دستاوردهای مدافعان حرم هم رسید


احمدی نژاد در موضع عجیبی در حالیکه ایثار و از خودگذشتگی مدافعان حرم، سبب از بین رفتن داعش در سوریه و تثبیت دولت بشار اسد به عنوان یکی از حلقه های مهم محور مقاومت شده، گفته است: در سوریه تا الان چه کسی برنده است؟!

همین چند روز قبل بود که محمود احمدی‌نژاد، در حساب رسمی توییتر خود، سالگرد تولد مایکل جکسون، خواننده همجنس باز آمریکایی را تبریک گفت. البته احمدی نژاد پیش از این نیز علاوه بر توییت های خطاب به ترامپ، توئیت‌های بحث برانگیزی درباره برخی ورزشکاران و تیم‌های آمریکایی منتشر کرده بود که با تمسخر در فضای مجازی روبه رو شد.

به گزارش جهان نيوز، پیام تبریک به قهرمان لیگ بسکتبال آمریکا، تسلیت درگذشت یک رپر آمریکایی و واکنش به محدودیت پوشش سرنا ویلیامز تنیسور برجسته آمریکایی در مسابقات اوپن فرانسه ازجمله توییت های بحث برانگیز او در گذشته بوده است.

با این وجود، رئیس جمهور سابق گرچه پیش از این نیز مواضع عجیب و غریب حتی درباره مسایل دینی مطرح کرده بود، ولی ظاهرا با تبریک تولد یک خواننده مفسد آمریکایی، تصمیم گرفته مواضع خاص خود را با صراحت بیشتری بیان کند.

درباره دلایل چنین مواضعی از طرف احمدی نژاد تحلیل های متعددی گفته شده ولی عبدالرضا داوری از مشاوران احمدی نژاد می‌گوید: "تجلیل محمود احمدی‌نژاد از زادروز مایکل جکسون، مرزبندی آشکار او با ۴۰ سال سیاست فرهنگی انقباضی و منع محور در جمهوری اسلامی و عبور از فقاهت محوری در حوزه فرهنگ است. احمدی نژاد با تجلیل از مایکل جکسون، نشان داد که مهم‌ترین آلترناتیو درون ساختاری در برابر جریان‌های حاکم در ج. ا. است!"

نفس مذاکره با ترامپ را تایید کردم!
در همین حال، احمدی نژاد در آخرین موضع گیری خود، در پاسخ به این سوال خبرگزاری آناتولی که " شما پیشنهاد مذاکره با ترامپ را مطرح کردید. نامه هم نوشتید. هدف شما از چنین مذاکره‌ای چه بود؟"، گفته است: من پیشنهاد مذاکره ندادم. خبرنگار پرسید که شما مذاکره می‌کنید. گفتم بله. من نفس مذاکره را تأیید کردم. امروز هم معتقدم باید با گفت‌وگو مسائل را حل کرد. خدا انسان را خلق کرده و به آن‌ها عقل و سخن داده که مسائل خود را با گفت‌وگو حل کنند، نه با اسلحه. زبان اسلحه زبان انسانی نیست. مسأله‌ای که با اسلحه حل شود، ظاهرش حل شده. اصل مشکل هنوز باقی است.

او در پاسخ به این سوال شما در دوران ریاست جمهوری هم به مذاکره با آمریکا معتقد بودید؟ نیز گفته است: من بارها اعلام کردم.

احمدی نژاد همچنین در پاسخ به این سال که "امکان دارد رابطه دوستی بین ایران و آمریکا به وجود آید؟" نیز گفته است: چرا امکان ندارد؟ اصل بر این است همه دوست باشند. زمانی که کسی بخواهد بر دیگران مسلط باشند دشمنی ایجاد می شود. آمریکا هم از این دشمنی آسیب می بیند. امیدوارم مقامات ایران و آمریکا، هر کس که دست اندرکار است روی این موضوع کار کنند و همه در مدیریت جهان نقش داشته باشند همه در رفاه باشند.

بیشتر بخوانید:
ایران باید مستقیم با ترامپ وارد گفتگو شود/ ترامپ مرد عمل است


زیر سوال بردن دستاوردهای مدافعان حرم/ احمدی نژاد: در سوریه تا الان چه کسی برنده است؟
محمود احمدی نژاد و جریان انحرافی  از زمان آغاز بیداری اسلامی، حوادث سوریه را به نحو متفاوتی تفسیر می کردند. جریان انحرافی معتقد بود بیداری اسلامی طراحی آمریکا است و حتی درباره جنگ در سوریه نیز خلاف مواضع حاکمیت رفتار می کردند. اما رئیس جمهور سابق در گفتگوی اخیر خود یکبار دیگر مواضع مبهمی درباره حوادث سوریه مطرح کرده است. او در موضع عجیبی در حالیکه ایثار و از خودگذشتگی مدافعان حرم سبب از بین رفتن داعش در سوریه و تثبیت دولت بشار اسد به عنوان یکی از حلقه های مهم محور مقاومت شده، گفته است: در سوریه تا الان چه کسی برنده است؟!

محمود احمدی نژاد با اصرار بر مواضع غلط در سوریه گفته است: در سوریه تا الان چه کسی برنده است؟ باید کمک کنیم آنچه خواست مردم سوریه است برقرار شود وگرنه بقیه اش ضرر است. همه ما باید کمک کنیم خواست مردم سوریه اتفاق بیفتد. هر یک نفر که کشته شود ضرر است.

او البته موضع پنهان خود را آشکارتر کرده و در پاسخ به این سوال که شما موافق حضور ایران در سوریه بودید؟ گفته است: حضور یعنی چه؟ من یک اصلی را می دانم و آن، این است که هر ملتی خود باید سرنوشتش را تعیین کند. چرا برای اینکه به ضرر همه است. فرصت می دهد دیگران از دور دخالت کند. دولتمردان آمریکایی سود می برند از وضع منطقه. عراق، سوریه، یمن و افغانستان خراب شد. من فکر می کنم آنها به دنبال جنگ جدیدی در منطقه هستند تا امارات، قطر، بحرین، عربستان و ایران خراب شود. چرا که هر خرابی به بار بیاید باید پول بدهند به آمریکا تا بیاید درست کند. اسلحه می فروشند برای خراب کردن و بعد پول می گیرند برای درست کردن. من می گویم ما باید متوجه این مساله باشیم. همه بنشینیم دور هم، البته ایران و عربستان در منطقه باید پیش قدم باشند. اگر یکی پیش قدم شد آن یکی نگوید من بردم. باید در خدمت و به فکر مردم بود. به فکر دوستی های دراز مدت باشیم و بعد این دوستی را به نفع جهان قرار دهیم نه در جهت دشمنی با جهان. ما برای مردم آمریکا هم صلح و رفاه می خواهیم.

محمود احمدی نژاد، در ادامه برای کاهش تنش در خلیج فارس نیز گفته است: من پیشنهاد می کنم کشورهای حاشیه خلیج فارس نشستی برگزار کنند. خودشان توافق کنند و اعلام کنند که امنیت خلیج فارس را تامین می کنند. آمریکایی‌ها چون می خواهند مسلط شوند از یک چیز کوچک شروع می کنند و مدام آن را تکرار می کنند. به عنوان مثال می گویند ایران می‌خواهد بمب اتم بسازد. ما می گوییم نه، بعد می گویند اثبات کنید. وقتی نمی خواهیم بسازیم چه چیزی را اثبات کنیم؟ آنها باید اثبات کنند که ما به دنبال بمب هستیم. آقای ترامپ تاجر است و باید حساب کتاب کند. منافع آمریکا را دراز مدت ببیند. منافع را مادی نبیند، انسانی ببیند. ایران هم همینطور، باید بنشینیم و قضیه را جمع کنیم و کار سختی نیست. به نظرم جنگ ایجاد کردن سخت از صلح ایجاد کردن است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج