رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:سه شنبه ١٠ بهمن ١٣٩٦ ساعت:١٧:٤٨ شماره خبر:٥٣٤٩٧٣
     

رحیم پور ازغدی در جمع مسافران معترض در فرودگاه: شرمنده ام که در چند کشور سکولار ، مسئولیت پذیری مدیران در برابر حقوق شهروندی را تاحدّ خودکشی دیده ایم و اینجا هیچکس نه عزل و نه بازداشت


در همین فرودگاه و به همین دلیل ، با مدیرانش به دفاع از حق شما درگیر شدم و نعره های حیدری کشیدم و دست به یقه شدم

حسن رحیم پور ازغدی دیشب در جمع مسافران معترض به عدم پاسخگویی مسئولین در یکی از فرودگاههای کشور اظهار داشت: ناکارآمدی بخشی از مدیران و پاسخگو نبودن ایشان ، عملی ضد انقلابی است. انقلاب ، یک میراث نیست ، ملک شخصی یا گروهی نیست. عده خاصی مالک آن و بقیه مستاجر نیستند . کل ملت ، مالک این جمهوری اند . اسلامیت این جمهوری و جمهوریت این اسلام ، به رضایت مردم (رضی العامه و رضی الناس ) گره خورده است .

به گزارش الف، رحیم پور ازغدی گفت: هیچکس بی احترامی برخی مدیران به مردم را حق ندارد توجیه کند و این جمهوری هرگز محافظه کار نخواهد شد زیرا محافظه کاری ، قتلگاه انقلاب است . ما برای تشکیل آن جمهوری اسلامی جنگیده اییم که مدیرانش انتقاد پذیر ، پاسخگو و دردمند باشند. مردم تفاوت برف سنگین با پاسخهای دیر وقت و متلک های سنگین را می فهمند . اوّلی را درک و تحمّل می کنند اما مشکل در دوّمی است .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: کارآمدی را نباید از مشروعیت، تفکیک کرد. برادران و خواهران ، حقانیت انقلاب اسلامی را ناکارآمدی برخی مسئولان ، مخدوش کرده است و شخصا" معتقدم آنانکه نمی توانند و مسئولیت می پذیرند ، آنانکه غیر متعهد و غیر پاسخگو و بی نظم در مدیریت هایند آنانکه بجای عذرخواهی از قصور و تقصیر ها و رعایت حق الناس به مردم توهین میکنند و آنان را سرکار میگذارند ، فاقد مشروعیت در حاکمیت میشوند .من به شما حق میدهم .  نهی از منکر را بچسبید و رها نکنید .

وی در پاسخ به یکی از معترضان که به نارضایتی مردم از برخی نهاد های نظام در سه قوه اشاره کرد و گفت : " اگر نهی از منکر کنیم ، فورا" از ما شکایت میکنند و به دادگاه احضار میشویم ، شما کلیات را میگویید ولی اگر ما وارد مصادیق شویم ، برخورد میکنند،" جواب داد :" دستگاهی که بخاطر نهی از منکر ، احضار و بازداشت کند مشکل دارد و باید خودش را هم نهی از منکر کرد و اما شما هم بدانید نهی از منکر هزینه دارد آن را بپردازید. اگر به عنوان توهین، تشویش و ... بازداشت شدید، اشکالی ندارد .

رحیم پور در ادامه افزود: البته تهمت نزنید و دروغ نگوئید اما  نهی از منکر حتما" دشمن تراش است یکی دیگر از حضّار با عصبانیت پرسید : در همین روزها  مجسمه ی ناکارآمدی را در مدیریت فرودگاهها ، جاده ها و راه آهن دیدیم و خودتان دیدید که در این فرودگاه با ما چه می کنند ؟ آیا اینها حق الناس نیست ؟!آیا شما در این موارد هم حرفی می زنید ؟!

 وی پاسخ داد: از قضا بله . در همین فرودگاه و به همین دلیل ، با مدیرانش به دفاع از حق شما درگیر شدم و نعره های حیدری کشیدم و دست به یقه شدم زیرا مردم پس از دو شبانه روز ، خستگی و بلاتکلیفی توسط آژانسهای هواپیمایی به فرودگاه خوانده شده اند از سوی  بلندگوهای فرودگاه بارها و بارها اعلام می کنند که پرواز ها همگی لغو شده اند و همزمان آژانسها به مردم میگویند پروازها انجام میشود و هیچکس به مردم پاسخگو نیست . هرکه هرچه می خواهد، و می گوید و می کند مردم به ستوه آمده اند. زن و بچه و پیر و بیماربر  روی زمین نشسته و خوابیده و یا سرپا ایستاده ، ساعتهاست که نمی دانند بروند یا بمانند . نزاع پنهان میان مدیریت فرودگاه و آژانسها که معلوم نیست چه کسی راست می گوید و چه کسی پاسخگو است ؟

رحیم ازغدی گفت: بسیاری از مردم در هوای بشدت سرد همزمان توسط یکی به بیرون ، هدایت می شوند و توسط دیگری، به داخل .  مردم متاسفانه بنده را هم جزء این مسئولین دانسته و به من شکایت می کنند . جواب اغلب پرسشهای نظری را دارم ولی جواب بی عرضگی ها و بی ادبی های مدیران را هرگز .

چند دقیقه بعد که دعوا با مدیران بالا گرفت یکی از مسئولین فرودگاه در گفتگوی خصوصی به ایشان گفت: هواپیمایی و فرودگاه و آژانسها ی مسافرتی گرفتار رانت خواری و اعمال نفوذ و نیز صحنه رقابت چندین گروه از چندین طرف است  و ما نمی توانیم پیگیری کنیم زیرا کسی اعتنا نمیکند امّا مدرک آن موجود است ، آیا شما می توانید به مسئولین برسانید ؟! آقای رحیم پور پاسخ داد آری .اما براستی نمی دانم به چه کسی ؟! و نتیجه چه خواهد شد ؟! شما دیدید با من نیز چه برخورد اهانت آمیزی کردند.

در این بین یکی دیگر از معترضین گفت پروازهایی که از قبل تا قیمت 120 تومان فروخته بودند ، پی در پی ابطال کردند و همزمان همان صندلی ها را به 600هزار تومان دارند به ما می فروشند و حالا دیگر پروازها  انجام میشود . یکی از حضار پرسید : آیا اگر شما بجای رئیس جمهور بودید ، چند مدیر را عزل یا وادار به استعفاء نمیکردید ؟ و اگر شما بجای یکی از آقایان لاریجانی ها بودید ، حکم تفحصّ یا بازداشت کسی را نمیدادید ؟! ایشان پاسخ داد : نه تنها در این مورد بلکه در بسیاری از موارد دیگر ، صدها نفر از مدیران اجرایی و قضایی  باید مجبور به پاسخگویی ، عذرخواهی یا استعفاء و بلکه مجازات شوند . اما تاکنون حتی یک قاضی فاسد را جلوی درب دادگستری شلاق نزده اند . تاکنون یک وزیر یا معاون وزیر را در نماز جمعه پیش چشم مردم تعزیر نکرده اند .

وی سپس خطاب به حضّار گفت : شرمنده ام که در چند کشور سکولار ، مسئولیت پذیری مدیران در برابر حقوق شهروندی را تاحدّ خودکشی دیده ایم و اینجا هیچکس نه عزل و نه بازداشت نمی شود . خودکشی پیشکش .

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج