رسانه دانشجویان tabibpress.com
ساخت ایران
صفحه اول روزنامه های کشور tabibpress.com
 


نسخه چاپي
تاریخ درج خبر:سه شنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٧ ساعت:١٠:٥٢ شماره خبر:٥٤١٣٥٤
     

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایران


علیرغم کاهش تصادفات جاده ای و فوتی های آن در سال های گذشته، امسال این روند، سیر صعودی داشته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گاهی برای استراحت، تفریح، زیارت و دیدن اقوام و دوستان، دلت سفر می خواهد.
بار و بندیل را می بندی و راهی می شوی.
بیشتر ما ایرانی هنگام سفر، برای دیدن زیبایی های طبیعت و البته رفاه حال خودمان، وسیله نقلیه شخصی را برای مسافرت انتخاب می کنیم، هر چند عوامل دیگری هم در انتخاب ما دخیلند مثل گرانی بلیت ها و خدمات نامطلوب وسایل حمل و نقل عمومی.
اما آیا همه شرایط برای سفری ایمن در جاده ها فراهم است و به سلامت سفری را که پا به آن گذاشته ایم، پشت سر می گذاریم؟
آمارها حکایت از آن دارد که در سال های گذشته ایمنی سفر در کشورمان افزایش داشته و آمار تصادفات و مرگ و میرهای آن کاهش چشمگیری یافته است، اما آمارها از علت این مهم حکایتی برای گفتن ندارد.
همین آمارها، امسال قصه دیگری برای گفتن دارد، طوری که فرمانده پلیس راه کشور از افزایش آمار تصادفات و فوتی های حوادث رانندگی در جاده های ایران خبر می دهد.
سردار محمدحسین حمیدی می گوید: بر اساس آمار، فقط در محدوده زمانی 25 خرداد تا 25 مرداد امسال، یک هزار و 488 نفر در جاده های کشور فوت کرده اند و 37 هزار نفر هم زخمی شده اند.
آماری تکان دهنده که ضرورت توجه به عوامل بروز سوانح رانندگی از اصلاح جاده ها گرفته تا ایمن سازی خودروها را دو چندان می کند.

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایرانوی در سفر به تبریز و شورای ایمنی و ترافیک آذربایجان شرقی به کشته شدن ۳۵ هزار نفر به علت تصادف در جاده های مختلف کشور، در 2 سال گذشته هم اشاره می کند و می گوید: بخشی از تصادفات در راه‌ های فرعی بوده است، از این رو باید با افزایش ایمنی جاده ها، شتاب تصادفات را گرفته و درصدد کاهش این روند باشیم.
فرمانده پلیس ‌راه کشور، افزایش ۱۰ درصدی تردد خودروها در جاده های مختلف کشور را در افزایش آمار فوتی های سوانح رانندگی امسال موثر دانسته و می گوید: افزایش قیمت مسافرت های هوایی و ریلی، باعث شده تا مردم خودروهای شخصی را برای سفر ترجیح دهند که نتیجه آن، افزایش آمار تردد خودروها در جاده ها و تصادفات جاده ای است.
هر چند کارشناسان برای افزایش جریان ترافیک در جاده ها، سالانه به صورت میانگین 3 درصد افزایش را در نظر می گیرند اما در 4 ماه نخست امسال 21 درصد افزایش تردد جاده ای داشتیم که صد البته افزایش قیمت بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس در این روند نقش داشته و موجب افزایش سفرهای شخصی شده است و با توجه به این که رانندگان، حرفه ای و خودروها، استاندارد و ایمن نیستند، به یقین تصادفات هم روند صعودی به خود گرفته است.
فرمانده پلیس ‌راه کشور به ضرورت ایمن سازی آزادراه های کشور تاکید کرده و ادامه می دهد: با شرایط اقتصادی خاص کنونی، بسیاری از پیمانکاران راه سازی هم رغبتی برای کار با نهادهای دولتی ندارند، از این رو باید با اختصاص بودجه کافی، در این حوزه اولویت‌بندی کنیم، چرا که نمی شود به مردم گفت به مسافرت نروید.
سردار حمیدی با بیان اینکه متوقف شدن ایمن سازی خودروها یکی دیگر از مشکلاتی است که به افزایش تصادفات و مرگ و میرهای سوانح رانندگی دامن زده، می گوید: قیمت خودروهای ایمن به حدی افزایش یافته که قشر متوسط جامعه توان خرید آن را ندارد.
وی از وضع نامطلوب اتصال شهرها و جاده ها هم انتقاد کرده و می گوید:60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری شهرها؛ جایی که راهداری به عمق محور و شهرداری به هسته شهر توجه می کند، اتفاق می افتد و درست در همین نقطه، استانداردهای لازم جاده ای رعایت نشده است، موضوعی که شهرداری و استانداری ها باید برای اصلاح ایرادات این نقاط همت کنند.
افزایش 15 درصدی فوتی های تصادفات در آذربایجان شرقی
از ابتدای سال 96 تا 27 مرداد همان سال، آمار فوتی های سوانح رانندگی درون شهری و برون شهری در محورهای مواصلاتی آذربایجان شرقی، در مجموع 267 نفر بود که امسال این آمار در همین محدوده زمانی با 39 نفر فوتی بیشتر به 306 نفر افزایش یافته است، چیزی معادل 15 درصد افزایش.
این بخشی از اظهارات رئیس پلیس راهور آذربایجان شرقی است در خصوص روند رو به رشد آمار سوانح رانندگی در جاده های استان که به تعبیر وی اینک به هسته سخت برنامه های کاهش فوتی ها و سوانح رانندگی رسیده است.

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایران
سرهنگ ناصر میکائیلی می گوید: در چند سال گذشته با برنامه ریزی های صورت گرفته آمار فوتی های سوانح رانندگی روند کاهشی داشته اما از ابتدای امسال نه تنها در استان بلکه در کل کشور شاهد افزایش این آمار هستیم و این نشان می دهد در اجرای برنامه های دولتی باید مردم را هم پای کار آورد.
رتبه یک عامل انسانی در وقوع تصادفات
آمار فوتی های تصادفات ایران، بیشتر به مثابه کشته های جنگ داخلی است چرا که در بررسی علل وقوع سوانح رانندگی، عامل انسانی با 90 درصد، به تنهایی بر کفه راه و خودرو سنگینی می کند!
در این میان به گفته مدیر کل حمل و نقل و راهداری آذربایجان شرقی ، در حالی که کارشناسان نقش عامل انسانی را در وقوع سوانح رانندگی کشور 70 تا 90 درصد اعلام کرده اند، این میزان در آذربایجان شرقی 90 درصد است.
منوچهر سلمان زاده می گوید: انحراف به چپ با 34 درصد، بی توجهی به جلو با 22درصد و سرعت غیرمجاز با 14 درصد از جمله تخلفات رانندگان است که نقش عوامل انسانی را در وقوع تصادفات، بیشتر عیان می کند.

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایرانبه گفته وی، در سال های گذشته به لطف اقدامات یک طرفه دولت(نصب دوربین، اصلاح معابر، روکش های جدید، گشت های پلیس)، آمار تصادفات روند کاهشی داشت و فوتی های سوانح رانندگی از 27 هزار به 17 هزار رسیده بود، در حالی که هم اکنون به نقطه سخت رسیده ایم و ناگزیر باید به سمت فرهنگ سازی حرکت کنیم.
منوچهر سلمان زاده می گوید: آشفتگی تردد در معابر باعث شده است کارد به استخوان جاده ها برسد، تا جایی که اصلاح و ارتقای جاده ها هم به تنهایی نتوانسته دردی را دوا کند، به طوری که هر کجا جاده ها را ارتقا داده ایم، به جای اینکه فوتی های رانندگی کاهش یابد، تلفات افزایش یافته است، چرا که رانندگان سرعت طرح را نادیده می گیرند.

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایرانوی ادامه می دهد: در جاده هایی که رانندگان هیچ اعتنایی به سرعت طرح در حاشیه راه ندارند و با یک فرهنگ نادرست و خطرپذیری بالا، با سرعت و سبقت هر چه تمام در جاده ها جولان می دهند، به یقین عایدی دیگری جز تصادف و آمار بالای فوتی ها نخواهیم داشت.
مدیر کل حمل و نقل و راهداری استان برای نمونه به بزرگراه شهید کسایی تبریز ، مسیری 18 کیلومتری که 4 دوربین در آن نصب شده اشاره می کند و می گوید: این دوربین ها روزانه به طور متوسط هزار و 200 تخلف رانندگی از جمله سرعت غیرمجاز را ثبت می کنند، بزرگراهی که 2 درصد از راه های استان را تشکیل می دهد اما سهم آن از فوتی های تصادفات رانندگی، 4 درصد است!
ضرورت اعمال قوانین سختگیرانه رانندگی
البته فارغ از کیفیت خودروهای داخلی که گروه خودروهای پژو و پراید را در سر لیست ارابه های مرگ قرار داده، ضعف در اعمال قوانین رانندگی بر نابسامانی های این حوزه دامن زده است، موضوعی که شهردار تبریز بر آن تاکید دارد.

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایرانایرج شهین باهر می گوید: در هیچ کجای دنیا، گواهینامه را به راحتی به متقاضیان ارائه نمی دهند، در حالی که در کشور ما در طول 2 هفته گواهینامه رانندگی صادر شده و راننده تازه کار، صرف نظر از کیفیت خودرو، راهی جاده های پرخطر می شود.

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایرانوی در ادامه به کاهش 29 درصدی آمار فوتی های سوانح رانندگی درون شهری در تبریز از اول فروردین 97 تا 27 مرداد امسال نسبت به مدت مشابه پارسال هم اشاره می کند و می گوید: اصلاح نقاط حادثه خیز و روان سازی ترافیک مناطق پرتردد شهر در کاهش آمار تصادفات شهری موثر بوده است با این حال مسیرهای میدان بسیج، پاسداران و دیزل آباد هنوز در زمره گره های ترافیکی محدوده تبریز شناخته می شود و اصلاح آنها در اولویت برنامه های شهرداری قرار دارد.
شهردار کلانشهر تبریز از بزرگراه پاسداران به عنوان یک طرح دنباله دار برای شهرداری یاد می کند و می گوید: شهرداری سالانه 10 میلیارد تومان برای رویه سازی، دفع آب های سطحی، زه کشی، تعمیر و نگهداری گاردریل و نصب پل عابر پیاده در این بزرگراه هزینه می کند.
رانندگی های حادثه ساز در سایه بی اعتنایی به قوانین
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هم با ابراز نگرانی از این که در آذربایجان‌شرقی، رانندگی‌ها به صورت عمده حادثه‌ساز است می گوید: عمده علت این حوادث رانندگی ناشی از بی‌توجهی به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و رانندگی های پرخطراست.
جواد رحمتی در عین حال با انتقاد از وضع برخی جاده‌های استان از نظر علائم راهنمایی و رانندگی می گوید: در برخی جاده‌ها نبود نور کافی و دید مناسب باعث می‌شود، حوادث رانندگی افزایش یابد، ضمن این که وجود چاله‌ها و ناهمواری های متعدد در بیشتر جاده‌های استان هم از علل منجر به ‌تصادف محسوب شده و با کمترین هزینه و بدون نیاز به بودجه میلیاردی اصلاح می شود، در حالی که به حال خود رها شده و در اصلاح آنها سهل انگاری می شود.

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایرانرحمتی هم دل خوشی از ایمنی خودروها نداشته و می گوید: وقتی خودروسازها خود را ملزم به افزایش ایمنی خودروها نمی کنند، طبیعی است بیشترین آمار فوتی های سوانح رانندگی به نام گروه خودروهای پژو و پراید ثبت شود، از این رو باید قبول کنیم که ایمنی خودروهای ما بسیار پایین است و همین امر در بسیاری از مواقع موجب بروز حوادث رانندگی ناگوار و مرگبار می‌شود.
معاون عمرانی استاندار تاکید می کند: البته در این میان، افزایش فرهنگ رانندگی در کاهش حوادث به ‌هیچ‌عنوان قابل ‌انکار نیست و با توجه به افزایش آمار تصادفات، اعمال قوانین سختگیرانه برای رانندگان متخلف ضروری است.
وی در ادامه به علل عمده وقوع حوادث رانندگی در بزرگراه شهید کسایی تبریز اشاره کرده و می گوید: نابسامانی و آشفتگی تردد در ورودی و خروجی این بزرگراه اصلی ترین عامل تصادفات در آن است و باید به سرعت ساماندهی و اصلاح شود.
ضرورت ریشه یابی علل وقوع سوانح رانندگی
استاندار آذربایجان شرقی با ابراز تأسف از افزایش نگران‌کننده تصادفات جاده‌ای استان و فوتی های آن در 5 ماهه نخست امسال، می گوید: گروه‌های تخصصی باید علل و عوامل دقیق و علمی وقوع این سوانح را مشخص کنند تا بتوانیم برای اصلاح این وضع، راهکارهای مناسب بیابیم.
به گفته مجید خدابخش یکی از عوامل مطرح در بروزتصادفات، نواقصات جاده‌ای و کمبود زیرساخت‌هاست، با این حال در برخی بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها که زیرساخت‌های مناسب هم در آنها وجود دارد، باز شاهد تصادفات منجر به فوت هستیم.

سیر صعودی تصادفات در جاده های ایرانبه اعتقاد خدابخش، مهم‌ترین عامل تصادفات جاده‌ای، ضعف آموزش و فرهنگ رانندگی است و اگر سال های سال برای زیرساخت‌ها هزینه کنیم اما از فرهنگ‌سازی و آموزش رفتار صحیح در رانندگی غافل باشیم، اقدامات انجام شده آن‌ طور که باید و شاید موثر نخواهد بود.
با جمع بندی مطالب ارائه شده توسط مسئولان کشوری و استانی، به یقین اولویت بندی در اجرای طرح های نیمه تمام حوزه راه، بهره گیری از بودجه بخش خصوصی برای اصلاح جاده ها، تشدید نظارت ها، اعمال جریمه های سنگین برای رانندگان متخلف و پرخطر، افزایش ایمنی جاده ها و خودروها و اجرای دوره های آموزشی موثر و مناسب برای رانندگان و صد البته فرهنگ سازی برای رانندگی درست و اصولی می تواند در کاهش تصادفات جاده ای و مرگ و میرهای سوانح رانندگی برون شهری و حتی درون شهری موثر باشد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج